دانستنی های مهم در باره طراحی وب سایت

ویژگی های طراحی وب ماهر
ویژگی‌های اکثری برای ساخت سایت حرفه ای در لحاظ گرفته می‌گردد البته بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل حادثه لحاظ دارا‌هستند .

طراحی گرافیک

پباده سازی گرافیک در تارنما حرفه‌ای بایستی بوسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت پذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در نظر می‌گیرد . او آشنایی نیکی از رنگ‌ها داراست و با توجه به نوع کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را تعیین مینماید . ضمنا اعتنا دارد که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه ها مورد نظر خویش دسترسی داشته باشند . این مورد به ویژه وقتی اهمیت دارد که قالب تارنما به صورت مخصوص پباده سازی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول کاربران صبر توقع کشیدن برای بار گذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت تحت داشته باشد به زودی بخش اعظمی از کاربران خود را از دست خواهد اعطا کرد . از این پیشین , سرعت سایت یکی‌از دست اندرکاران مفید بر بهبود سئوی سایت نیز می باشد . دست اندرکاران زیادی بر سرعت سایت تاثیر می گذارند . مواقعی نظیر فرصت پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت سایت حرفه‌ای همگی این دست اندرکاران در نظر گرفته می گردند تا سایت در کوتاه‌ترین فرصت ممکن بارگذاری شود .

طراحی ریسپانسیو

یکی مهم ترین ویژگی‌های یک وب سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا این که واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از یوزرها با استفاده از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید می‌نمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با کلیه دستگاه‌ها سازگار میکند و در فیض در همه دستگاه‌ها به خیر نمایش داده می شود . در این صورت کاربران می توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم کنند , به صفحه ها مختلف بروند و متن ها را بخوانند . در طراحی وب سایت حرفه ای این نکته بی تردید می بایست در نظر گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های طراحی وب سایت حرفه ای

درباره ی رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی گفته شده شده‌است با این حال بخش اعظمی از افراد هنوز نیز این دو مضمون‌ را به جای نیز به کار می‌برند! منظور از تجربه کاربری شم و حالی است که استفاده کننده در تعامل با وب سایت شما به دست میاورد . طراح UX در امر کاربران تحقیق می کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می شناسید و سپس با آنالیز این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی می کند . او معلوم می‌کند که کاربران چه‌گونه و از چه مسیری به اطلاعات مورد نظر خویش برسند .

منظور از رابط کاربری تمامی صفحه های و المان‌هایی مانند دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با سایت از آن‌ها استفاده میکند . طراح UI مسئولیت ایجاد نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده داراست .

نیازی به گفتن نیست که در طراحی سایت ماهر بایستی موادتشکیل دهنده رابط کاربری و تجربه کاربری به طور کامل در نظر گرفته شود و تارنما می بایست مبتنی بر تحلیل‌های دقیق آن‌ها پباده سازی شود .

سئوی وب سایت یا سئو سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی سایت در سطوح متمایز انجام میگردد . شرکت‌ها بایستی سایتی را به شما تحویل بدهند که از دید فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئوی سایت در مرحله محتوا انجام می‌شود . استعمال از کلیدواژه‌های مناسب و ارائه محتوای کیفیت عالی تاثیر بخش اعظمی در ارتقا تعداد بازدیدکنندگان و بهبود رتبه وب سایت در برگه حاصل گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

برخی از شرکت‌های طراحی سایت حرفه ای خدمات بهینه سازی وب سایت را هم به مشتریان خویش ارائه می‌دهند . اعتنا داشته باشید که گزینش کلمات حیاتی مناسب و ارائه محتوای با کیفیت از مهم‌ترین مشخصه‌های وب سایت حرفه ای هستند و نقش مهمی در بهبود سایت شما دارا‌هستند . خوبتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید .

مدیریت آسان

فرقی ندارد از کدام زبان برنامه‌نویسی یا این که سیستم مدیر محتوا استفاده می‌کنید , درهرحال یکی‌از خصوصیات ساخت سایت حرفه ای سیستم یا این که پنل رئیس بی آلایش و آسان است . بخش مدیریت می بایست به گونه‌ای طراحی شود که هر شخصی بتواند به راحتی با آن کار نماید . رئیس وب سایت بایستی بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی بارگذاری نماید و اصول سئو سایت را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب سایت ماهر
نمی توان قیمت دقیقی برای ساخت سایت ماهر اظهار کرد . شرکت‌ها طبق توصیه شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وب سایت در حیث گرفته‌اید , هزینه و برهه زمانی مجال پیاده‌سازی را مشخص میکنند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک وب سایت حرفه‌ای می بایست هزینه بیشتری بپردازید به دلیل آنکه یک


در دنیای ساخت سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح می گردد . از طراحی وب سایت منحصر به فرد گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های آماده و … . تفاوت میان این گونه های در ذهن بخش اعظمی از کاربران سوال ایجاد میکند . در این نوشته‌علمی به نظارت معنای طراحی وب اختصاصی می پردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های فراهم بیان خوا هیم کرد .

تارنما منحصر به فرد چیست؟
او‌لین نکته درخصوص سایت‌های اختصاصی این است که در پباده سازی آن‌ها از سیستم‌های مدیر محتوای مهیا , مثل وردپرس یا جوملا به کارگیری نمی شود . این سایت‌ها از آغاز با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی مانند PHP یا ASP . NET طراحی می گردند .

بدین ترتیب روشن میگردد که پباده سازی قالب اختصاصی ارتباطی با طراحی وب سایت منحصربه‌فرد ندارد . گهگاه امکان دارد شرکت وب سایت را بر شالوده سیستم مدیر محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد البته قالب یا این که پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما پباده سازی نماید . یعنی از قالب‌های رایگان وردپرس یا قالب‌هایی گروه تخصصی وبنا که قبلا در شرکت پباده سازی شده بوده است , استعمال نکند .

مورد دیگری نیز وجود دارد که در آن , شرکت با به کار گیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای مدل مشخصی از سایت را می‌نویسد . مثلا نمونه‌ای از یک سایت فروشگاهی پباده سازی مینماید و آن را به مشتریان گوناگون میفروشد . دراین‌صورت , کدهای تارنما برای کمپانی منحصر است و به یک مشتری یگانه اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این وبسایت دسترسی ندارند .

در شرایط دیگر , کمپانی یک سیستم مدیر محتوای اختصاصی برای خود می‌سازد و تمامی سفارش‌ها را در‌این محیط طراحی می‌کند . سیستم‌های رئیس محتوای عمومی نظیر وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که بخش اعظمی از آن ها در اکثری از مورد ها زمینه به کار گیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیریت محتوای منحصر به فرد این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین منظور در آن ها می‌توان با‌گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به جهت احاطه کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا‌هستند .

چنانچه سایت‌های آماده شرکت‌ها امکانات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا به هر دلیلی یک سایت با کدنویسی منحصر به فرد بخواهید , شرکت صفر تا صد وب سایت را اختصاصا برای شما طراحی میکند . در‌این‌صورت همه بخش‌های سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری صرفا برای شما طراحی شده است و مثال دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت طراحی وب سایت منحصر با سایت‌های مهیا
تفاوت طراحی وب سایت اختصاصی با تارنما های فراهم

با مباحثی که مطرح شد شاید تا کنون تفاوت بین سایت‌های منحصربه‌فرد و سایت‌های آماده را شعور کرده‌اید .

سایت‌های فراهم بر اساس سیستم‌های رئیس محتوای جهانی مانند وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته میگردند . در این صورت شرکت‌ها ناچار نیستند همه چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت طراحی وب بیشتر خواهد بود .
در طراحی وب مخصوص , شرکت‌ها با توجه به سبک و امکانات مورد‌علاقه خویش , یک زبان برنامه‌نویسی را انتخاب می نمایند و بر پایه ی آن , کلیه جزئیات سایت را طراحی میکنند .
در طراحی وب منحصر به فرد زمانه و نیروی انسانی بیشتری صرف می گردد . به طور معمول این گونه از پباده سازی هنگامی به کار میرود که سایت‌های فراهم ویژگی‌های مورد نظر کارفرما را نداشته باشند .
هزینه طراحی وب منحصربه‌فرد
مثل کلیه اشکال دیگر , هزینه طراحی سایت مخصوص نیز به تجهیزات و ویژگی‌های وبسایت بستگی دارد . طبیعتا هزینه‌ای که برای این دسته سایت‌ها باید بپردازید بیش تر از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک وب سایت با پباده سازی اختصاصی بایستی هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “دانستنی های مهم در باره طراحی وب سایت”

Leave a Reply

Gravatar